System kompakt

System kompakt

System kompakt

Charakterystyczną cechą systemu kompakt jest specyficzne zbudowanie, które opiera się na klimatyzatorze okiennym, klimatyzatorze mobilnym inaczej określanym jako klimatyzator przenośni oraz klimatyzatorze okiennym, może to być wariant okienno-ścienny. I tak warto przybliżyć po krótce te najważniejsze odmiany. Jeżeli mowa o mobilnym, to wyróżnia się on plusem w postaci opcji przenoszenia z jednego miejsca na drugie.

Można go usytuować, gdzie tylko chcemy, co w sezonie letnim zwłaszcza jest bardzo dużym komfortem. Nie musi występować nawet stricte w jednym, określonym miejscu. Klimatyzatory okienno-ścienne natomiast są montowane a murze, albo na otworze okiennym. Ich instalowanie jest bardzo łatwe. Są też proste w obsłudze. Ich ceny też nie są szczególnie wysokie w porównaniu z kosztami innych wariantów. Warto pamiętać, że poprzez klimatyzator okienny jest opcja wentylowania powietrza jednolicie, równomiernie, tak samo i swobodnie.

Niestety mają też swoją wadę, a mianowicie za głośno pracują. Jeżeli chodzi o montaż klimatyzatorów split oraz multi-split, to one mają zupełnie inne zasady instalacyjne. I tak w tym wariancie występuje albo opcja klimatyzatora ściennego, jaki cicho pracuje, ale mimo wszystko jest skuteczny pod względem pracy i ma dobrą wydajność. Jeszcze jedna kwestia to dodatkowa automatyka. Mogą one mieć przykładowo zdalne sterowanie pilotem. Maszyna ta jest dobrze rozbudowana. Klimatyzator ścienny da się w ten sposób zabudować i umiejscowić gdzie tylko chcemy. Jeszcze inny wariant to klimatyzatory ścienno-przysufitowe.

Są one instalowane poprzez przymocowanie do konstrukcji stropu. Poprzez swoją specyfikę budowy mogą przepychać powietrze pod sufitem z dużą prędkością. Później zwalniane jest i następuje dalszy przepływ, który jest bardzo równomierny. Dzięki temu klimatyzatory idealnie sprawdzają się przy wnętrzach nawet dość wysokich. Nie dochodzi do mocnego nagrzewania górnych części pomieszczenia. Klimatyzatory przypodłogowe są charakterystycznie zbudowane.

Mają specjalny, innowacyjnie zaprojektowany grzejnik. Da się je także przymocować w lukach murowych, we wnękach. Mimo tego, że określa się je jako przypodłogowe z nazewnictwa, nadają się do montażu w dowolnie wybranym miejscu. Jeszcze inny rodzaj to klimatyzatory kasetonowe. Te są natomiast umiejscawiane w sufitach podwieszanych.

Artykuł dzięki: